Ладинський Свято-Покровський монастир

Тема в разделе "Православные праздники, святыни", создана пользователем Dimka, 11 дек 2011.

  1.  
    Dimka
    Оффлайн

    Dimka Новичок

    Сообщения:
    3
    Симпатии:
    0
    Лучшие ответы:
    0
    Вероисповедание:
    Православный
    Шановні відвідувачі форуму, хочу розповісти Вам про маловідому, але дуже значну святиню на тернах нашої держави. Це Ладинський Свято-Покровський монастир, що знаходиться поблизу Прилук що на Чернігівщині
    [​IMG]
    1928рік


    Був 1600 рік. Подвижники з Київського Межигірського монастиря прийшли на Чернігівщину. Монахів було троє: Іоасаф, Євфімій та Геннадій. Іоасаф зупинився на острові Густиня, де заснував Свято-Троїцький монастир (діє і нині), Геннадій лишився пустельником, викопавши печеру неподалік села Полонки, а Євфімій став засновником Свято-Покровського монастиря у мальовничому селищі поблизу річки Ладанки.

    Перші письмові згадки про монастир датуються 6 серпня 1614 року. Душею будівництва стала ще зовсім юна княгиня Раїна Могилянка(Вишневецька), дружина гетьмана Михайла Корибут-Вишневецького. Саме їх єдиний син Ярема Вишневецький пізніше стане королем Речі Посполитої.

    В 1735 році пожежа вщент зруйнувала монастир з його трьома храмами, дзвіницею та іншими спорудами. Після цієї трагедії обитель відновилась швидко.13 квітня 1763 року відбулось освячення нового храму.

    В 1768 році цариця Катерина ІІ своїм указом ліквідувала старовинні монастирі. 754 монастирі з 954 були закриті. Ладинський монастир така доля обійшла, але і він був реформований в приходську церкву, внаслідок чого, всі акти, монастирські книги та інші цінні речі були вивезені. Так продовжувалось до 1817року, коли по ходотайству єпископа Полтавського та Переяславського, обителі був повернутий статус монастиря.

    1870-1880рр. - роки найкращого розквіту. Побудовані нові церкви, реконструйована та розширена існуюча церква, діяло Єпархіальне училище, де навчались діти священнослужителів, козаків та селян; працювали кузні, бондарні та гончарні майстерні; мешканці монастиря їздили по селам, лікували людей та збирали дітей-сиріт.

    Потім настав найскладніший період для Православ’я. Період радянської влади. 23 лютого 1922 року Постановою ВЦИК було вилучено дорогоцінні речі. 28 жовтня 1928р – Постанова про організацію на території монастиря трудової комуни Державного політичного управління України для малолітніх правопорушників. Все церковне приладдя було знищене. Ікони скинуті в центр Покровського собору для спалення. Але вночі брати Титуленки через купол собору змогли дістати частину ікон та врятувати їх (ці ікони вони переховували всі роки гонінь та війни і нещодавно передали їх теперішньому настоятелю). Іконостас був порубаний на дрова, більшість будівель розібрана, з Миколаївської церкви влаштувати клуб комуни, знищена дзвіниця, з якої лишилась лише арка. Територія монастиря стала територією заводу. Через півроку монастир був повністю ліквідований, а його релігійна община розігнана. Кого відправили в тюрми, кого – в заслання, частина лишилась просто на вулиці, поповнивши армію безпритульних, серед яких були і діти-сироти. Склепи, в яких ховали настоятелів, залили бетоном.

    Відновлення релігійності в Ладані (при всій теперішній атеістичності населення) почалося в 1988 році, відновлення самого монастиря – в 2000х. Наразі релігійній общині передано у власність Свято-Покровський собор та Свято-Вознесенську церкву. Триває поступове відновлення. Церкви досі знаходяться на території заводу, що перешкоджає доступ до святинь.

    За роки існування монастиря відбулося сотні див, історій про них не вмістити у багато книжок. Була незліченна кількість спроб знищити святиню Православ’я, але вона встояла, незважаючи на час та жорстокість людей. І зараз, коли стоїш на тій землі, відчуваєш шалену енергію та присутність благодаті.

    Частково використовувався матеріал з історичного опису Латинського Свято-Покровського монастиря, підготовлений Назаровою В.П., за що їй окрема подяка.

    Святиня відновлюється, але дуже повільно. Відновлений лише фасад і поки що роботи призупинені. Тому кожна копійка на вагу золота. Якщо хтось має бажання допомогти, може використовувати наступний рахунок:

    Рахунок одержувача: 26208000430341
    Банк одержувач: ПАТ Банк Демарк м.Чернігів
    МФО: 353575
    Одержувач коштів: Олексик Іван Дмитрович

    Щодо відвідання святині можна телефонувати до настоятеля храму отця Іоана - +38 096 407 3096

    Нехай допоможе нам Господь.

    З повагою, Кошляк Дмитро.

    [​IMG]
    Ікона Ладинської Божої Матері
    [​IMG]
    Сьогодення
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    Келії ігумені
     
  2.  
    Иерей Игорь Бурдейный
    Оффлайн

    Иерей Игорь Бурдейный Искра форума Cвященнослужитель Почетный форумчанин

    Сообщения:
    6.949
    Симпатии:
    6.766
    Лучшие ответы:
    26
    Вероисповедание:
    Православный
    Якого Патрiархату ваша Церква?
     
  3.  
    Dimka
    Оффлайн

    Dimka Новичок

    Сообщения:
    3
    Симпатии:
    0
    Лучшие ответы:
    0
    Вероисповедание:
    Православный
    МП.
    Якщо будуть додаткові запитання, то можете звертатись за наступними контактами:
    Skype: d.koshlyak,
    dd@likarinfund.org
    Діма Кошляк.
    З радістю Вам відповім.
     
  4.  
    Иерей Игорь Бурдейный
    Оффлайн

    Иерей Игорь Бурдейный Искра форума Cвященнослужитель Почетный форумчанин

    Сообщения:
    6.949
    Симпатии:
    6.766
    Лучшие ответы:
    26
    Вероисповедание:
    Православный
    Як туди доїхати з Київа, з м.Лісова, чи якось ще?
     
  5.  
    Dimka
    Оффлайн

    Dimka Новичок

    Сообщения:
    3
    Симпатии:
    0
    Лучшие ответы:
    0
    Вероисповедание:
    Православный
    Від метро "Чернігівська" ходять маршрутки до Прилук. Від Прилук до смт. Ладан 15-20 хвилин.
     
Загрузка...